OET Sınavı

OET, sınavı sağlık personellerinin ‘Hekimlerin ve/veya tıp fakültesi öğrencilerinin’ tıbbi terminoloji dil iletişim becerilerini değerlendiren uluslararası bir İngilizce yeterlilik testidir.

OET sınavı Nedir?

OET, sınavı sağlık personellerinin ‘Hekimlerin ve/veya tıp fakültesi öğrencilerinin’ tıbbi terminoloji dil iletişim becerilerini değerlendiren uluslararası bir İngilizce yeterlilik testidir. OET tıbbı özellikle doktorlar için tasarlanmıştır: ECFMG, bir adayın ABD’de tıp pratiği yapmak için gereken minimum İngilizce becerilerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için bu testi seçmiştir.
Test dört bölüme ayrılmıştır: dinleme, yazma, okuma ve konuşma.

1. OET Dinleme Sınavı

1. OET Sample Test 1 Part A

2. OET Sample Test 1 Part B

Sınav süresi 50 dakika dır.
Bu bölümde, sınav konuşulan dili anlama yeteneğinizi değerlendirir. Üç bölüme ayrılmıştır: A, B ve C. Doktorlar ve hastalar arasındaki konsültasyonları (A bölümü), monologları (yani tek kişi konuşuyor) ve/veya diyalogları (yani 2 kişi konuşuyor) (B bölümü) dinleyeceksiniz. Ve C). Her karşılaşmada, cevapları dinleme alıştırmasındaki bilgilere göre doldurmanız gerekecektir.

Örnek PDF Dosyaları

İndirimli Hazırlık Kurslarımızdan Yararlanmak İçin;

2. OET Yazma Sınavı

Sınav süresi 45 dakika dır.
Bu bölümde ise size bir vaka ve vaka ile ilgili bir not verilecektir. Bunun ile birlikte bir görev verilecek ve bu notu okumanız için beş dakikalık süre tanılacaktır. (Bu beş dakika boyunca kalem veya kurşun kalem kullanmanıza izin verilmeyecektir). Okuma Süreniz bittikten sonra verilen göreve göre sizden bir mektup yazmanız istenecek olup bunun için 40 dakikalık bir süre verilecektir. Yazma işlemine başlar iken şu ölçüler dikkate alınacak ve değerlendirilecektir; Amaç, içerik, kısalık ve netlik, tür ve stil, organizasyon ve düzen ve dil.

Örnek PDF Dosyaları

İndirimli Hazırlık Kurslarımızdan Yararlanmak İçin;

3. OET Okuma Sınavı

Sınav süresi 60 dakika dır.
Bu bölümde size sağlıkla ilgili farklı konulardan bahseden metinler verilecek ve bu metinlere göre soruları cevaplayacaksınız. Okuma A, B ve C olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır. Bölüm A tek başına yapılır ve 15 dakikadır. B ve C bölümleri birlikte alınırken, her ikisini de tamamlamak için 45 dakikanız süre verilir. (Bu yüzden zamanı dikkatlice kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.) Bölüm B, her metin için üç seçenekli bir çoktan seçmeli soru alacağınız bir sağlık işyerinden yaklaşık 100-150 kelimelik altı kısa metinden oluşur. C bölümü ise her metnin belirli bir konuyu kapsadığı ve paragraflara ayrıldığı 800 kelimeye kadar iki uzun metinden oluşur. Bölüm C’de dört seçenekli sekiz çoktan seçmeli soru alacaksınız. Bölüm C sorularının iyi yanı, metinde nereye bakacağınız konusunda size rehberlik etmeleridir (yani, sorunun metinde hangi paragrafla ilgili olduğunu belirterek).

Örnek PDF Dosyaları

İndirimli Hazırlık Kurslarımızdan Yararlanmak İçin;

4. OET Konuşma Sınavı

Sınav süresi 20 dakika dır.
Her konuşma testinde, kimliğiniz ve uzmanlık alanınız sınavı yapan kişi tarafından kontrol edilir ve uzmanlık alanınız hakkında kısa bir ısınma sohbeti edilir. Ardından canlandırılacak roller tanıtılır ve hazırlanmanız için size üç dakika verilir. Rol yapma görevlerinin her biri yaklaşık beş dakika sürer.
Canlandıracağınız her rol için öncesinde elinizde bulunacak olan kartlardan bilgi alırsınız. Kart size yapmanız gerekenler hakkında bilgi verir, dilerseniz kartın üzerine not alabilirsiniz.

Örnek PDF Dosyaları